Що таке уривок, анонс або витримка в WordPress?

Уривок в WordPress – це короткий опис вашої публікації/новини. Уривок – це необов’язкове поле, його зміст використовується деякими шаблонами..

Використання уривка в WordPress.

Уривок в WordPress використовується:

  • Якщо необхідно показати короткий анонс , наприклад, для сайту новин показувати анонси під кожною публікацією на головній сторінці чи сторінці категорій.
  • Якщо необхідно виводити анонс в стрічці RSS замість повного тексту

Якщо вам знадобилось додавати в уривок форматований текст, тобто текст з можливістю виділити щось “жирним” шрифтом, чи вставити посилання та таке інше, – то це було б зручно робити через візуальний редактор тексту. За замовчуванням поле для додавання уривку таких можливостей не надає.

В блочному редакторі Gutenberg воно виглядає так:

В стандартному чи класичному редакторі виглядає так:

Як додати візуальний редактор?

Як і більшість нестандартного коду, найпростіше додати наступне до файлу functions.php вашого шаблону:


            
function wpua_editor_remove_meta_box() { global $post_type; // Перевіряємо наявність глобальної змінної $post_type // та перевіряємо, чи поточний тип записів підтримує "уривки" // Якщо так, видаляємо стандартне поле if (isset($post_type) && post_type_supports($post_type, 'excerpt')) remove_meta_box('postexcerpt', $post_type, 'normal'); } add_action('admin_menu', 'wpua_editor_remove_meta_box'); function wpua_editor_add_custom_meta_box() { global $post_type; // Аналогічно минулій функції, додаємо заново поле "уривок" if (isset($post_type) && post_type_supports($post_type, 'excerpt')) add_meta_box('postexcerpt', __('Excerpt'), 'wpua_editor_custom_post_excerpt_meta_box', $post_type, 'normal', 'high'); } add_action( 'add_meta_boxes', 'wpua_editor_add_custom_meta_box' ); function wpua_editor_custom_post_excerpt_meta_box( $post ) { // Доаткові параметри для візуального редактора // http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_editor $settings = array( 'textarea_rows' => '12', 'quicktags' => false, 'tinymce' => true); // Активуємо редактор і перекодуємо поточний зміст "уривка", //аби в редакторі все виглядало так, як має wp_editor(html_entity_decode(stripcslashes($post->post_excerpt)), 'excerpt', $settings); // Додайте за потреби опис для цього поля echo "<p><em>Уривок не є обов'язковий</em></p>"; }
Code language: PHP (php)

Якщо ви використовуєте редактор gutenberg і бажаєте прибрати поле “уривок” з його стандартного місцеположення, подтрібно зробити кілька додаткових кроків.

По-перше, додайте ще наступний код до вашого файлу functions.php:

function uawp_gutenberg_register_files() { // Реєструємо додатковий скрипт js в адмінці wp_register_script( 'uawp-gutenberg-block-script', get_stylesheet_directory_uri() .'/js/uawp-gutenberg-script.js', // вкажіть свій шлях за потреби array( 'wp-blocks', 'wp-edit-post' ) ); // реєструємо вказаний вище скрипт як скрипт для редактора блоків gutenberg register_block_type( 'uawp/my-block-files', array( 'editor_script' => 'uawp-gutenberg-block-script' ) ); } add_action( 'init', 'uawp_gutenberg_register_files' );
Code language: PHP (php)

По-друге, завантажте файл uawp-gutenberg-script.js у папку, яку ви вказали в коді вище, у нашому прикладі це піддиректорія js у папці вашого шаблону, та додайте в цей файл наступний код:

wp.data.dispatch( 'core/edit-post').removeEditorPanel( 'post-excerpt' );
Code language: JavaScript (javascript)

Результатом цих дій буде приблизно наступне:

Author

Дмитро Кондрюк в веб-індустрії з 2003 року. В 2009р. заснував проект Український WordPress (що у подальшому став офіційним сайтом команди локалізації WordPress в Україні). З 2010 року засновник і технічний директор проекту Український хостинг для WordPress (WPHost.me) - повноцінного хостинг-сервісу, максимально оптимізованого на використання CMS WordPress.

Коментувати