Встановлюємо WordPress

Привіт! Зараз ми перейдемо знову від теорії до практики. На цьому кроці ми Встановлюємо WordPress!

Що ми маємо на даний момент:
- Визначились з тим, який бажаємо створити блог
- Придбали для цього хостинг та зареєстрували доменне ім'я
- Завантажили останню версію WordPress

Після придбання хостингу Вам повинні були надати наступну інформацію:
- адресу фтп серверу для завантаження файлів
- логін та пароль для доступу до нього
- адресу панелі управління хостингом
- логін та пароль для доступу до панелі управління

Для встановлення WordPress нам не вистачає зовсім небагато. А саме інформації для доступу до бази даних, у якій буде зберігатися майже уся інформація з нашого майбутнього блогу (тексти публікацій та сторінок, різноманітні параметри, які ви вкажете у адмінці та інше).
Дуже рідко база даних створюється автоматично Вашим хостинг-провайдером. Хоча буває і таке.
Якщо база створюється автоматично, Вам нададуть такі дані:
- адреса mySQL серверу (часто це localhost)
- назву mySQL бази даних
- логін та пароль для доступу до бази

Якщо автоматично база не створюється, потрібно це зробити самим.
У панелі управління хостингом знайдіть відповідний розділ. Найчастіше він називається "Бази даних MySQL", "MySQL-Сервер" або подібна назва. В цьому розділі, користуючись підказками панелі управління або допомогою служби підтримки хостинг-провайдера, створіть нову базу даних та користувача бази даних з повними правами доступу до неї.

Тепер, коли у Вас є уся необхідна інформація для встановлення WordPress на хостинг, можна переходити до найцікавішого.

Нижче я пропоную переглянути, як можна встановити WordPress на хостингу WPHost.me ,  легке та приємне для сприйняття відео, що візуалізує сказане мною вище.

Подивившись його, Ви зможете дуже просто інсталювати WordPress і на Ваш хостинг.Звичайно, інсталяція на інших хостингах трохи відрізняється від встановлення на WPHost-і , але лише на певних кроках.

Якщо ж деякі моменти все ж не зрозумілі, прочитайте наступні поради. Отже, аби встановити WordPress на хостинг потрібно:

Завантажимо файли на сервер

На минулому кроці Ви мали скачати архів з WordPress , а саме zip-архів. Розпакувавши його, Ви отримаєте папку з назвою WordPress, у якій міститься те, що нас найбільше цікавить. Ось скріншот з вмістом папки WordPress:

Тепер потрібно ці файли завантажити на сервер. Для цього потрібно скористатись програмою фтп-клієнтом, Вашим улюбленим чи, наприклад, FileZilla Portable.

Зробимо усе за допомогою FileZilla Portable. Завантажте та встановіть програму. Запустіть її та у верхній частині вікна введіть надані Вам для доступу на фтп-сервер наступні дані:
хост - адреса серверу
імя користувача - логін для доступу на фтп
пароль - пароль до логіну

Ось скріншот з полями, які Ви маєте заповнити описаними даними:

Інші поля зазвичай можна не заповнювати, просто тисніть кнопку "Швидке з'єднання". При успішному з'єднанні, трохи нижче полів, показаних на минулому скріншоті, на панелі з назвою "Віддалений сайт" з'явиться структура вашого фтп-серверу (присутні на ньому файли та папки або лише кореневий каталог).

Оберіть в цій панелі директорію, в якій мають розміщатися файли блогу (зазвичай www, http, або вказану Вашим хостером), а в панелі "Локальний сайт", що знаходиться поруч, зайдіть у розпаковану раніше директорію з Wordpress.

Будемо мати приблизно таку "картину":

Виділіть мишкою усі файли у папці WordPress на панелі "Локальний сайт" та перетягніть на панель "Віддалений сайт", що поруч. Почнеться завантаження на сервер. Дочекайтесь завершення.

Почнемо інсталяцію WordPress.

Відкрийте браузер та перейдіть на Ваш блог, ввівши ім'я домену, що Ви зареєстрували. Побачите наступну сторінку:

Натисніть кнопку "Вперед". Побачите приблизно таке:

В принципі на цій сторінці все написано :), не буду повторюватись. Вводимо дані, які ми мали отримати ще на початку. Тиснете після цього "Відправити", і якщо все введено правильно, то побачите наступне:

Натискаєте "запустити встановлення" і наступним кроком вводите бажану назву блогу (буде відображатися у заголовку вікна браузера), логін, пароль та вашу електронну пошту, на яку надійде лист з інформацією про встановлений блог.

Якщо бажаєте, щоб пошукові системи індексували Ваш блог (тобто зберігали у себе Ваші сторінки та записи для подальшого пошуку по них) - встановіть пташку "Дозволити пошуковим системам індексувати цей сайт.".
Клікайте по кнопці "Встановити WordPress" і Чудо! Блог встановлено, на екрані показаний логін адміністратора блогу (копія ціє інформації має надійти Вам на пошту, вказану на минулому кроці).

Ось і все. Сподіваюсь, це не було складно ;)

По будь-яким питанням з приводу даного уроку можете запитати допомогу у нас на форумі.

Коментарів 10

Доступ до унікальних матеріалів!

Приєднуйтесь до тих, хто дізнається ПЕРШИМ про найцікавіше зі світу Українського WordPress.

Отримайте три чудові преміум-шаблони для Ваших сайтів на WordPress абсолютно БЕЗКОШТОВНО !

Дякуємо! Перший лист вже в дорозі...